MatematikVadisi / Matematik Konu Anlatımı

Matematik Konu Anlatımı

Sevgili öğrencilerimiz aşağıdaki listeden size uygun olan matematik konu anlatımı sayfamıza gidebilirsiniz.

 


Matematiğin Önemi

Matematik en büyük ve en eski doğa bilimlerinden biridir ve tıptan astronomiye kadar bütün eski ve yeni bilimler matematiği kullanmaktadır. İnsanoğlu varlıkları sayma ve hesaplama, büyüklükleri ve uzunlukları karşılaştırma gibi doğa ile olan etkileşimi sonucunda ortaya çıkan tüm ihtiyaçlarında çeşitli yöntemleri kullanarak işlemler yapmıştır.

Matematik olmasaydı nesnelerle aramızdaki ilişkileri ölçemez ve karşılaştıramazdık. En basit hesaplama işlemleri bile matematik olmasaydı gerçekleştirilemezdi. Bilgisayarlar, teknoloji ve elektronik aletler hiçbir şekilde gelişmezdi.

Bu dersi sevmelisiniz çünkü matematik hayat bilimidir ve zihninizi çalıştırmanızı gerektirir. Böylece analitik düşünme becerisi kazanır, hayata dair problemleri kolayca çözebilirsiniz. Kısacası hayatınıza anlam katarsınız.

Ticaretten ekonomiye ve bankacılığa, denizcilikten tekstile kadar tüm sektörlerde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Verileri işleme, analiz etme, plan yapma bu ders olmadan mümkün olmamaktadır. Bu yüzden geleceği şekillendirmek istiyorsanız siz siz olun diğer derslerden çok daha fazla önem verin matematiğe.

Eğer bilimin, teknolojinin ve refahın önde olduğu aydınlık bir gelecek istiyorsak bunun gerçekleşebilmesi için çok güçlü beyinlere ihtiyacımız olacağını bilmeliyiz. Güçlü beyinler ise bu dersi çok seven, hayatlarının anlamı haline getiren ve bu dersin kazanımlarını özümseyen öğrenciler arasından çıkacaktır. Geleceğe şekil vermek için lütfen matematiği ve geometriyi hayatınızın bir parçası yapın ve bu iki dersi çok sevin.